Vargu ar yra žmogus

 Vargu ar yra žmogus, kuris nežinotų apie keraminių plytelių egzistavimą. Tačiau ne visi žino, kaip prasidėjo jo atsiradimo istorija. Deja, mes nieko nežinome apie šios išties genialios idėjos autorių. Daroma prielaida, kad graikų ir etruskų senovės rūmus ir šventyklas projektuojanti medžiaga turėjo tam tikrą panašumą su šiuolaikinėmis plytelėmis. Tais laikais plytelės atrodė labiau kaip mozaika ir jų storis buvo didesnis nei plytų. Vaizdai ant jo nesiskyrė nuo tam tikros įvairovės: tai buvo geometrinės figūros simbolių pavidalu, kurių kiekviena reiškė kokį nors gamtos reiškinį - saulę, jūrą, horizontą ir kt. Įdomu tai, kad rašymo raida turi ką veikti keraminėmis plytelėmis. Nuo seniausių laikų žmonės stengėsi palikti bet kokius ženklus ateities kartoms, šiems tikslams naudodami natūralų akmenį.


https://www.essaybot.com/common/down/essaybot/9fWeU5lJZM_2021-04-22_06-38-01_stem_11.pdf
https://www.essaybot.com/common/down/essaybot/U7MVVB2xno_2021-04-22_07-12-46_stem_22.pdf
https://www.essaybot.com/common/down/essaybot/5Ut1pBSv2Z_2021-04-22_07-14-43_stem_26.pdf


Vėliau plytelės tapo tokia informacijos terpe, kuri pasirodė daug patogesnė. Taigi laikui bėgant roko raštas pradėjo išstumti kitus savo tipus. Tuo metu pirmosios keraminės plytelės turėjo pasakišką kainą, dėl kurios jos nebuvo prieinamos plačiajai visuomenei. Ne visi galėjo sau leisti tuo papuošti savo namus. Jis daugiausia buvo naudojamas kuriant didelius rimtus daiktus, tokius kaip rūmai, šventyklos, elito gyvenvietės bajorams.

Šiais laikais Kerama Marazzi plytelės, sukurtos naudojant itališkas technologijas, yra nepaprastai populiarios. Savo egzistavimą jis pradėjo skaičiuoti XIX a. Jau tada italų meistrai pradėjo peržengti įprastą plytelių gamybos algoritmą ir, netikėčiausių eksperimentų dėka, pradėjo gauti neįprastus aukščiausios kokybės pavyzdžius. Tai, be kita ko, lėmė specialios molio rūšys, kuris buvo naudojamas garsiosios fajanso gamybai. Nereikia nė sakyti, kokia brangi buvo tokia plytelė? Žinoma, tai buvo tik turtingų pirkėjų, tarp kurių buvo, be kita ko, Katalikų bažnyčia, galimybėmis.

Ne mažiau populiarus šiandien yra porcelianinis akmens masės dirbinys, kurio gimtinė taip pat tapo saulėta Italija. Ši nuostabi medžiaga gaunama naudojant ne mažiau kaip dešimt ingredientų, o jos gamybos procesas primena natūralų akmens susidarymą, tik sparčiai. Tai ir patvari, ir subtili medžiaga, nes dėl neprofesionalaus įrengimo ir eksploatavimo taisyklių nesilaikymo ji gali deformuotis. 
More about this source textSource text required for additional translation information

Популярні дописи з цього блогу

Αντιμετωπίστε τον φόβο της επικοινωνίας και την αυτο-αμφιβολία